TORQ Naked Flavourless energiageel 45g – mahedam maitse

Tootekood: TQgelNaked

TORQ neutraalsema maitsega energiageel, mis sisaldab kiiretoimelist 2:1 maltodekstriini ja fruktoosi kombinatsiooni.

TORQ tooted kuuluvad vaieldamatult sporditoitude kõrgeimasse kvaliteediklassi ja need ei sisalda ühtegi kunstlikku lisaainet, sh odavaid ja kahjulikke magusaineid, mille tervistkahjustava mõju eest ka WHO hiljuti hoiatas!

2,70 

Saadavus: 248 toodet

Tarneaeg: Saadame välja samal või järgmisel tööpäeval

248 laos

TORQ Naked Flavourless energiageeli loomisele avaldas mõju Lidl-Trek (Trek Segafredo) tiimi sõitja, Jesper Stuyven, kes TORQ tooteid treeningute ja võistluste ajal kasutada on armastanud. Tour de France´iks valmistumine ja sellel osalemine nõuab ülimat vastupidavust ning pidev kütusevajadus tähendab ühtlasi tohutusuurt energiatandvate toodete tarbimist. Kuigi Jesper hindab TORQ geelide maitsevalikut väga, soovis ta vahelduseks midagi, mis annaks talle küll kvaliteetset kütust, kuid mille tarbimine jääks samal ajal maitse neutraalsuse poolest veelgi märkamatumaks. Sellest saigi alguse uue geeli loomine ja siin ta on!

Proovisime ka ise uue geeli ära ja selle maitse oli tõesti neutraalsem ning vähem intensiivne. Meelde jäi kerge magus noot, mida saatis meeldiv värskus ja mahedus!

Naked Flavourless mahedama maitsega energiageeli tekstuur on sarnane TORQ maitsega geelide tekstuuriga, seega on ka seda geeli lihtne tarbida ja see sisaldab samuti 30g kiiretoimelist 2:1 maltodekstriini ja fruktoosi segu. Neutraalsema maitsekoosluse tõttu ei sisalda Naked Flavourless aga erinevalt maitsega geelidest elektrolüüte!

  • väike lihtsalt avatav pakend (45g) ja suur energiasisaldus (114 kcal)
  • kasutatavate süsivesikute kõrge kasutegur*
  • neutraalne mahedam maitse ja kerge tekstuur
  • ILMA värvainete ja kunstlike magusaineteta
  • piima, nisu- ja gluteenivaba, sobilik taimetoitlastele

* TORQ toodetes kasutatud maltodekstriini ja fruktoosi 2 :1 kombinatsioon tagab 40% efektiivsema süsivesikute transpordi töötavate lihasteni. Erinevalt maltodekstriinist ja glükoosist, mis konkureerivad imendumisel omavahel, imenduvad maltodekstriin ja fruktoos paralleelselt. Sel juhul tuleb ülikiire energiaga varustatus maltodekstriinist, pluss aeglane energia vabanemine fruktoosist.

TORQ geelide tekstuur on kerge ja siirupine. Geel ei kleepu suu külge ja selle allaneelamine ei vaja kohest vee pealejoomist. Kuigi TORQ geele saab tarbida ilma veeta, vajavad nad siiski paremaks imendimiseks pealejoomist!

Kõik TORQ tooted on ilma kunstlike värv-, magus- ja säilitusaineteta. Tooted on kergesti omastatavad ja ei tekita kõhuvaevusi. Toodete valmistamisel on kasutatud vaid looduslikku päritolu või loomupäraselt inimese organismis leiduvaid koostisaineid.

Kõik TORQ geelid, joogipulbrid ja batoonid on toodetud lähtudes uusimate teadusuuringute tulemustest (viited uuringutele on toodud välja www.torqfitness.co.uk kodulehel). Kasutatud on 2 : 1 maltodekstriini ja fruktoosi kombinatsiooni, mis tagab kõrgeima süsivesikute kasuteguri, mida pole võimalik saavutada ühegi muu toidu või joogiga. Kuni maltodekstriini avastamiseni oli sporditoitudes eelistatud suhkruks glükoos. Maltodekstriin on aga viimasest efektiivsem.

KOOSTIS: maltodekstriin (43%), vesi, fruktoos (22%), säilitusaine (kaaliumsorbaat), sidrunhape.

TOITUMISALANE TEAVE (45g kohta ; 100g kohta):  
Energia 114kCal/486kJ ; 254kCal/1079kJ 
Valgud 0g ; 0g 
Rasvad 0g ; 0g 
Küllastunud rasvad 0g ; 0g 
Süsivesikud 29g ; 64g (millest suhkrud 11g ; 25g) 
 

TORQ TOODETE KASUTUSJUHEND

Soovitame tarbida 2 – 3 TORQ ühikut ühes tunnis. 1 TORQ ühik = 30g süsivesikuid (st 1 geel, 1 batoon või 500 ml spordijooki).

Süsivesikute tarbimine peaks alati jääma vahemikku 60 – 90g tunnis. Kuid meetod, milliste toodete abil ennast laadida, võib varieeruda. Soovitame esmakordsetel sporditoitude tarbijatel ja väiksema kehakaaluga inimestel alustada 2 TORQ ühikuga tunnis ja suurendada aja jooksul kogust 3 TORQ ühikuni. Soojema ilmaga või kõrgema intensiivsusega sooritustel (kus higistatakse palju) tarbi rohkem TORQ ühikuid spordijoogi kujul, et täiendada vedeliku ja elektrolüütide varusid ning vältida dehüdratsiooni. Jahedama ilma korral käitu vastupidiselt, st vähenda vedeliku osakaalu ja manusta energiavarude täiendamiseks pigem TORQ batoone või geele. 

Loe toodete kasutamisest ja kasulikkusest tootja kodulehelt: http://www.torqfitness.co.uk/torq-fuelling-system

Vaata eelnevat teksti illustreerivat videot:

Vaata alljärgnevatest klippidest, kui palju parema soorituse jalgrattur saab teha, kui tarbib 90g süsivesikuid tunnis. See on võimalik vaid juhul, kui manustatavad süsivesikud on 2:1 maltodekstriini (glükoosi polümeeride) ja fruktoosi kombinatsioonina.

Järgnevas videoklipis on neli erinevat ratturit, kes kõik kasutavad sporditoitude manustamisel erinevaid strateegiaid. Esimene rattur ei tarbi üldse soorituse ajal süsivesikuid, teine rattur tarbib 30g, kolmas rattur 60g ja neljas rattur 90gsüsivesikuid tunnis. Nende vastupidavus erineb märgatavalt!

 

Viimane videoklipp illustreerib 0g vs 90g süsivesikuid tunnis manustava ratturi soorituse tulemuse märkimisväärset erinevust! Rattur, kes tarbis 90g süsivesikuid tunnis, läbis sama aja jooksul märkimisväärselt pikema distantsi!

TARKA TARBIMIST JA PALJU HÄID TULEMUSI! 

Spetsifikatsioon tootele TORQ Naked Flavourless energiageel 45g – mahedam maitse:

Brand TORQ