Meie lugu

VELOHUNT – hingelt rattur!

 

Kes me oleme ja miks me seda teeme?


Missioon

Meie missiooniks on muuta iga inimese päev päikeselisemaks ja suunata kõiki ennasthoidvama eluviisi juurde. Soovime, et iga inimene tunneks rõõmu liikuvast eluviisist ja liiguks võimalikult palju just värskes õhus! Selleks pakume tooteid, mille kasutamine annab hea enesetunde ja kogemuse. Kuulame ära kõik soovid ning jagame väärt nõuandeid, tehes seda kõike hoolivalt ja iga inimest väärtustavalt! Meie juurde tulles saad olla kindel, et aitame pakutava kaubavaliku virr-varrist leida üles kvaliteetse ja just Sinu vajadustele sobiva toote. Kõik selleks, et need tooted Sulle pikaajaliselt rõõmu valmistaksid!

Meie erilise tähelepanu all on lapsed kui meie tulevik ja edasiviiv jõud. Pakume vaid parimaid tooteid, mille kasutamine sütitaks lastes liikumisrõõmu. Et liikumine poleks nende jaoks pelgalt juhuslik seiklus, vaid sellest kujuneks harjumus kogu eluks. Pöörame tähelepanu detailidele, sest teame, kui keeruline võib väikesel lapsel olla hallata raske kaaluga jalgratast ja kui oluline on, et tema liikumisvahend tõesti ka liiguks hästi.

Harjumusel on tohutu jõud ja lapsed õpivad kõige paremini läbi eeskuju! Seega soovime, et üha rohkem perekondi avastaks üheskoos rattaga sõitmise võlujõu ja asuks sel viisil ühiste mälestuste kogumise jahile.

Kust kõik alguse sai?

Kõik sai alguse Pro Jalgratturite Klubi ja Eesti ühe selleaegse tugevaima maastikurattatiimi vajadusest hankida endale tippkvaliteediga tooteid. Soov ja võimalus pakkuda väärt tooteid ka kõigile teistele lõi aluse e-poe asutamisele. Esimesed 15 aastat tegutsesime nime all ProShop. Proshop.ee e-pood sai avalikuks 2009. aasta veebruaris, olles üks esimesi rattateemalisi e-poode Eestis. Meie kaubavalik üha kasvas ja peatselt võttis see ühe riiuli asemel enda alla terve toa, lõpuks ka garaaži. Aastal 2016 kolisime kodustest ruumidest välja ja avasime Tallinnas ProShop rattakaupluse.

Juba mõnda aega tajusime, et nimi ProShop ei peegelda nii hästi meie olemust. Me pakume väärt tooteid lisaks tippsportlastele ka kõigile teistele liikuvast eluviisist rõõmu tundvatele inimestele, sh väikestele lastele. Meie seest kasvas välja uus nimi Velohunt, mille kasutuselevõtmise suunas järkjärgult tegutsema asusime. 2024. aasta maikuus tulime oma uue nimega avalikuks ja avasime uue e-poe www.velohunt.ee. Just sellel lehel Sa praegu meie lugu loedki 😊

Miks just Velohunt ja milliseid väärtusi see meie jaoks kannab?

Kuigi meie tootevalik ei piirdu ainult rattateemaga, defineerime me end siiski kui hingelt rattureid, sest rattasõit loob vabadust ja sellest sai kõik alguse. Nimes, VELOHUNT, peegeldub meie olemus, selles on ühendatud meie rattahing meie teiste oluliste väärtustega, mida kannab ka hunt kui Eesti rahvusloom. Oleme uue rattavarustuse leidmise või olemasoleva täiustamise jahil alati usaldusväärseks teejuhiks! Kõik selleks, et muuta rattasõit üha suurema hulga inimeste jaoks tõeliselt nauditavaks elamuseks.

Küsisime ka oma tiimilt, mida nad meie uuest nimest arvavad ja milliseid väärtusi see nimi nende silmis kannab:

Allan: Hindame sarnaselt hundiga vabadust, puhast ja puutumatut loodust! Hunti peetakse meie metsiku ja puutumatu looduse sümboliks. Ta on tervikliku ökosüsteemi üheks indikaatorliigiks, kelle olemasolu ja arvukuse järgi saab hinnata metsa tervist ja sealset tasakaalu. Julgen arvata, et ka ratturite (velohuntide) olemasolu ja arvukus on üheks indikaatoriks, mille järgi elukeskkonda ja selle inimsõbralikkust hinnata.

Hindame liikuvat eluviisi ja oma keha ning hinge eest hoolitsemist! Hundi liikuvas eluviisis pole kahtlust, kuid lisaks sellele on ta tänu lihaselisele kehale ja tugevatele jalgadele ka füüsiliselt väga vastupidav ja elujõuline loom. Ka rattasport kui vastupidavusala annab hea füüsilise vormi ja arendab koostöö tegemist.

Kristi: Lugesin huntide kohta ja mulle jäi kohe silma, kuivõrd ühtehoidvad ja perekonda väärtustavad loomad nad on. Hundid leiavad paarilise kogu eluks ja hoolitsevad ka oma poegade eest koos. Nad elavad karjades ja karjana koostööd tehes võivad nad saavutada suuri tulemusi. Nii on ka meiega, velohuntidega, me hoiame oma perekonda ja üheskoos suudame ellu viia ka suurimaid unistusi. Sellesse perekonda kuuluvad laiemas mõttes ka meie kliendid ning koostööpartnerid.

Lisaks on hunti kujutatud kui vapruse ja mehisuse sümbolit. Hundid ei anna raskuste tekkides alla, vaid on hea kohanemisvõimega ja kaitsevad üheskoos julgelt oma pere ning territooriumi. Oleme sarnaselt huntidega vaprad ja täis elujõudu ─ oleme ellujääjad!

Kristel: „Hundis tunnen ära meie uhke metsade kuninga. Hunt sümboliseerib minu jaoks liidrit, mida võiksime ka meie jalgrattapoena olla – olla parim (pakkuda klientidele parimaid kaubamärke), targim (tunda oma tooteid ja pakkuda tasemel teenindust) ja näidata inimestele teed (ratta)spordi maastikul. Oleme oma meeskonda leidnud väga toredad inimesed, keda ühendab kirg rattasõidu vastu, toimime meeskonnana ideaalselt nii nagu hundid karjas :)”

Klen: Velohunt ehk rattahunt. Kuigi kasutusel on väljend üksildane hunt, siis tegelikult on hunt karjaloom. Mina näengi ennast osana karjast. Väärtused on tugevus, julgus, aga ka see, et omasid hoitakse. Sama moodi hoiame klienti, kes leiab meilt abi hundikutsikast kuni karjajuhini välja.”

Rasmus: Sooviksin olla sama kiire ja võimas kui hunt, kelle suurim kiirus võib ulatuda kuni 60km/h. Kui see osutub abivahenditeta võimatuks, siis vähemasti ratta abiga võib see võimalikuks saada.”

Uku: „Nimega samastusin juba esmakuulmisel, seostasin seda nii ürgse eesti hunte täis metsa ja traditsioonide hoidmisega kui ka uuele rattale jahi pidamisega. On ju taustal kajav ja viimasepeal oleva ratta tirri laskmise hääl võrreldav hundi ulgumisega ─ VÕIMAS!

Anti: Hunti kutsutakse metsa sanitariks, naljatades võiks öelda sama ka Velohunt töökoja kohta: praagime vigased ja ajahambusse jäänud rattaosad välja ning laseme tänavale tagasi vaid elujõulised isendid. Tegutseme ausalt ja keerutamata. Müüme kaupa, mis on kvaliteetne ja hooldame rattaid, mida tasub hooldada, samuti kvaliteetselt.”

Krista: Mulle väga meeldib nimi Velohunt, kui ma sellele nimele mõtlen, siis kujutan ette jooksvat hunti ehk kiirust. Kiirust, mida paljud sõitjad taga ajavad ja milles me saame klientidele abiks olla. Huntidel on hea haistmismeel, ka meie suudame klientide ja nende vajadustega hästi samastuda ning ennetada võimalikke tekkivaid soove ja vajadusi.”

Selline ongi VELOHUNT ─ hunt, kes vaatab ikka metsa poole, olgu siis maastiku, maantee või mõne muu rattaga 🙂